Nyheter
Neste online-meditasjon er 19.mai. Du finner mer informasjon om de månedlige meditasjonene og påmelding her.
Mindfulness Norge har etter initiativ fra Anne Sælebakke gleden av å invitere til en online nettverksgruppe for deg som er interessert i oppmerksomt nærvær i arbeidet med barn og unge, enten du jobber innen helse, skole eller barnehage. Neste samling er 27.april.
Linda Lehrhaupt er et kjent og kjært navn for mange av dere, og mange av dere har mottatt undervisning og veiledning av henne. Vår verden befinner seg i en svært opphetet og turbulent tilstand akkurat nå. Her deler Linda noen refleksjoner rundt det å leve i krisetider.
"Jeg ønsker meg flere mellomrom. Både på vegne av naturen og oss mennesker. Vi kan ikke være effektive og produktive hele tiden, vi trenger mellomrom for å kunne fungere optimalt og være i balanse", skriver Mette Løvseth i denne kronikken.
I denne en-dags-workshopen vil du blir introdusert for praktiske verktøy fra Mindful Self-Compassion (MSC)- programmet av Christopher Germer og Kristin Neff. Verktøyene kan du bruke til å støtte, trøste, roe og oppmuntre deg selv når du sliter i hverdagen.